Zákaznická podpora:info@looch.cz

tričko Looch El Amaru

Kód: 010140L
Neohodnoceno
565 Kč
Skladem
Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

materiál: 100% bavlna Pima 40/1

barva: cihlově červená

límeček pouze do "V"

potisk + nášivky + zlatý glitter, motiv: El Amaru, incký bůh v podobě velkého opeřeného hada. Kvůli ptačím nohám a křídlům spíše připomíná draka.

Říká se, že kdysi spalovalo pravlast Inků horko a sucho. Přežívala už jen posvátná květina Cantuta z jejíž květů se jednou v noci zrodil kolibřík. Letěl až k hoře Wacracocha kde sídlil bůh Waitapallana. Prosil ho o milost pro vyprahlou zemi, a vyčerpáním mu zemřel v dlaních. Lítostí bůh Waitapallana uronil dvě slzy, které se koulely až do laguny Wacracocha, kde po staletí dřímal obrovský had. Slzy ho probudily. Za mohutného vlnobití se vynořil. Z jeho očí plály blesky jasnější než Slunce, z ocasu padaly kroupy a z křídel pršelo několik dní. Na obloze se objevila duha, země se zazelenala, a Amaru se vrátil do hlubokých vod.

Dle výrazu Amaruca ("Země opeřených hadů") byl nazván světadíl Amerika.

Jméno boha bylo používáno i mezi lidmi, např. Túpac Amaru († 24. září 1572 Cusco) - poslední z řady panovníků Incké říše, vládl poslednímu nezávislému inckému území – Vilcabambě. Španělský místokrál Peru Francisco de Toledo napadl a dobyl Vilcabambu, Túpac Amaru a jeho rodina byli zajati na útěku a odvedeni do Cusca. Amaru zde byl soudcem Gabrielem Loarte odsouzen k trestu smrti. Tím zanikl poslední pozůstatek někdejší incké říše a conquista oblasti byla definitivně ukončena.

střih: pánský

Před objednáním se prosím ujistěte o správně vybrané velikosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: pánská trička
Záruka: 2 roky