Zákaznická podpora:info@looch.cz

100% bavlna z Peru

obr_bavlna  Pima

Peru produkuje dva hlavní druhy bavlny: Pima a Tangüis, ty patří mezi nejlepší a nejčistší bavlny na světě. Jsou více odolné než jiné druhy bavlny, což zaručuje dlouhodobě vynikající kvalitu oblečení. Bavlna se v Peru pěstovala už v 5. tisíciletí př.n.l.

Pima

Bavlna druhu Pima se pěstuje na severním pobřeží Peru. Má velmi tenké vlákno, řadící se mezi nejlepší extra dlouhé staply na světě. Byla vyšlechtěna z egyptské bavlny. Příze vyrobená z těchto vláken je lesklá a jemná, není třeba ji upravovat např. česáním. Pima je známá jako "Jihoamerické hedvábí". Je velmi pružná, odolává vysokým teplotám, snadno absorbuje vlhkost a schne. Šijeme trička z prvotřídního jednovrstvého staplu 40/1. Více na Wikipedia.cz.

Tangüis

Bavlna druhu Tangüis se pěstuje při centrálním pobřeží Peru. Byla vyšlechtěna právě tady portorickým obchodníkem a agrotechnikem Ferminem Tangüisem na počátku 20. století. Je velmi odolná. Má rovnoměrně dlouhé staply z nichž se vyrábí příze která se může upravovat mykáním nebo česáním. Je to jedno s nejlepších vláken na světě. Je pevné, měkké, dlouhé a vysoce savé (může nasát až 24-27násobek své váhy). Bavlna Tangüis takzvaně "dýchá", rychle pot absorbuje i uvolňuje. Šijeme trička a trika z jednovrstvého staplu 30/1.

Looch ® Cultura & Contracultura

Název Looch [lůč] vznikl přesmyčkou písmen ze slova cholo. Cholo jsou nazýváni jihoameričtí indiáni, kteří opustili tradiční venkovský život a přestěhovali se do měst. Právě této skupině obyvatel firma Looch připomíná jejich původ, tradice předků a kultury předkolumbovských národů celé Jižní Ameriky. Slovo cholo pochází z Aymarského slova chhulu, což znamená mestic - míšenec bělocha a indiána. Mestici tvoří velkou část populace v mnoha zemích Jižní Ameriky - v Peru 37%, v Ekvádoru 72%, nebo v Mexiku a Chile 60%.

Jsme specialisté na vytváření oděvů s přidanou hodnotou - uměleckou a historickou. Povýšili jsme oblečení na umělecká díla. Potisk provádíme nejnovějšími a nejkvalitnějšími technologiemi: Sulfur Wash, Kroma Brake, Magnesium Wash, Dip Dye, Bloom Dye, atd. Některé modely zdobí i originální nášivky.

S úctou a respektem se věnujeme zobrazování zejména historických a mýtických postav a příběhů Peru. Každý námět pečlivě studujeme podle doložených skutečností. Představujeme i motivy inspirované antickým Řeckem, starověkým Egyptem, keltskými mýty a dalšími kulturami. Význačné jsou pro nás i krajinné, rostlinné a zvířecí kresby.

Od pěstování bavlny, tkaní příze, šití triček až k potisku. Vyrobeno v Peru.

Looch ® Hecho en Perú